O mně

my-photo

Vítejte! Proč číst právě můj blog o cestování?

Ahoj! Mé jméno je Marek a cestování mě nikdy neomrzí.
Přes své německé kořeny jsem vyrůstal a většinu života pobýval v Čechách. Místní kultura je mému srdci velmi blízká. Nicméně, vždy jsem se chtěl cestovat a poznat jiné země. Proč? Vždy mě zajímalo, jak se žije za hranicemi našeho státu.
Chtěl jsem zjistit, jestli se někde opravdu žije lépe. V Čechách je klasika si neustále stěžovat. Ale máme se tady opravdu tak špatně? Nabízí opačná strana plotu něco navíc nebo je tráva všude stejně zelená? Odpovědi naleznete na mém blogu o cestování!

Své poznatky sdílím pomocí krátkých článků.

V mých textech můžete najít užitečné informace o mojí turistické zálibě. Mým povoláním je elektrotechnické inženýrství, ale mám slabost pro zkoumání jiných zemí a místní kultury. Turistika je úžasný nástroj, jak si uvědomit kontrast jednotlivých míst a zjistit, jak se mají lidé v jiných krajinách.
Mým cílem není pouze suchý popis jednotlivých destinací. Chci předávat užitečné a hodnotné poznatky, které Vám zpříjemní cestování a doporučí zajímavá místa. Na svých cestách jsem objevil mnoho dobrého, ale i nepříjemného a beru jako svojí zodpovědnost se o tyto poznatky podělit.
Díky nim nemusíte opakovat některé chyby, které cestování přináší.

Některé zážitky jsou nepřenositelné, ale díky mému blogu budete informovanějším turistou!

Mé články popisují osobní zkušenosti a pohledy na věc. Neříkám, že mám univerzální lék na všechny obtíže cestovatelů. Spíše si můžete užít zajímavé vychytávky a dojmy, jaké jsem nabyl během vlastních cest. Právě díky nim se nestanete obětí cestovních nástrah, které čekají na každém rohu jiné země.
Věřím, že si mé články užijete a budete z nich mít užitek. Až se vrátíte z dovolená, rád uslyším Vaše cestovatelské zážitky, které mi napište do komentáře.

Budu se těšit!

Váš Ing. Marek Schenkhaus